Кинезите направија копија од сите луксузни автомобили (фото)

Кинезите направија копија од сите луксузни автомобили (фото)

Во Кина можете да пронајдете бројни копии од легендарните модели на западните марки, а често ги гледаме и во облик на евтини возила. Меѓу нив постои една марка која одлучила да направи исчекор и да ги ископира дизајните на повеќето модели од Западот. Веќе на почетокот за име на компанијата го избрале „Мецидес“, што звучи…

Снежна бајка на дечињата од Royal Kids House (фото)
| |

Снежна бајка на дечињата од Royal Kids House (фото)

Ројалковци покажаа се што научиле оваа година, во киното Мис Стон на Новогодишната приредба пред преполната сала, Снежната бајка изведена од малите дечиња на Royal Kids House ја воодушеви публиката. -Со гордост ви презентираме еден дел од најубавите моменти на нашиот свечен настан, Новодогишната приредба, за којa со љубов се подготвувавме со нашите вредни и…

|

Голем Кораб е највисок врв во Македонија (фото)

Република Македонија е планинска земја со околу 40 планини од кои 12 повисоки од 2000 метри. Ниту една држава во Европа, нема толкав број на самостојни планински целини и планински масиви во однос на својата површина. На сите овие планини има околу 260 интересни и впечатливи планински врвови, од кои 85 над 2000 метри. Меѓу…

Уметничко око со креативни идеи на улицата (фото)
| | |

Уметничко око со креативни идеи на улицата (фото)

Уметничкото око на Том Боб или само наречениот уличен уметник кој се труди да ги разубави улиците на Њу Јорк со тоа што старите избледени предмети ги црта со шарени бои и добиваат нова димензија. Погледнете ја галеријата на фотографии каде Том Боб ги измешал боите.

Вистински рај, Св. Петка – Точила
|

Вистински рај, Св. Петка – Точила

Вистински рај во секоја смисла на зборот, црквата Света Петка во населбата Точила блесна како рајска градина, цвеќиња и украсни реквизити го разубававуаат дворот на црквата.

Прилеп центар на попустите, викендов
| |

Прилеп центар на попустите, викендов

По иницијатива на Општина Прилеп и прилепските фирми овој викенд 17ти и 18ти Февруари се одржува Prilep Outlet каде има големи попусти на сите производи ширум продавниците во Прилеп. „Prilep OUTLET Weekend“ ,настан во организација на Општина Прилеп и Прилепската чаршија, за шопинг дружба, забава и евтино купување на познати брендови.Попусти до 70% чекаат на…

Мачките имаат необичен начин на спиење, погледнете! (фото)
|

Мачките имаат необичен начин на спиење, погледнете! (фото)

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА … Мозокот на мачката е најсличен со човечкиот.Мачката може да скокне 7 пати повеке од својата висина.Мачките слушаат 5 пати повеќе отколку луѓето.Срцето на мачката чука 2 пати побрзо отколу на човекот.Мачката со друга мачка скоро никогаш не комуницира со мјаукање, овој звук е резервиран само за човекот.Мачката гледа 6 пати подобро…