Еден интересен твит кој привлече смешни коментари
|

Еден интересен твит кој привлече смешни коментари

На прашањето Ако вашата плата е песна, која би била песната? Има доста интересни и креативни одговори, погледнете!

Фонтана од каде се пие црвено вино наместо вода
|

Фонтана од каде се пие црвено вино наместо вода

Во светот има многу интересни места и необични едно од нив е и градот Ортона во регионот Абрузо во Италија каде една локална винарија направила фонтана во центарот на градот каде можите да пиете црвено вино наместо вода 24/7 Италијанците ја нарекуваат fontana del vino, оваа идеа ја превземале од Британскиот Крал Хенри VIII и…

Мачките имаат необичен начин на спиење, погледнете! (фото)
|

Мачките имаат необичен начин на спиење, погледнете! (фото)

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА … Мозокот на мачката е најсличен со човечкиот.Мачката може да скокне 7 пати повеке од својата висина.Мачките слушаат 5 пати повеќе отколку луѓето.Срцето на мачката чука 2 пати побрзо отколу на човекот.Мачката со друга мачка скоро никогаш не комуницира со мјаукање, овој звук е резервиран само за човекот.Мачката гледа 6 пати подобро…

На свадба, тортата се сечи со песната Уметница мора бити здрава…..(видео)
|

На свадба, тортата се сечи со песната Уметница мора бити здрава…..(видео)

Оваа година на евровизија Србија ќе ја претставува Ана Констракта со песната Уметница мора бити здрава, но песната стана хит и на ромските свадби каде се сечи торта на оваа песна, на видеото се гледа како Слободан Батјаревиќ-Цобе ја пее песната додека младоженците ја сечат тортата, погледнете го видеото…. View this post on Instagram A…

Синдикатот на полиција во Македонија за денот на шегата напишаа објава на Facebook
|

Синдикатот на полиција во Македонија за денот на шегата напишаа објава на Facebook

Одржан состанок со Министерот Оливер Спасовски Почитувани вработени во Министерство за внатрешни работи , почитувани членовиСо огромно задоволство Ве известуваме дека денес 01.04.2022 година со почеток во 08.00 часот делегација на Синдикат на Полиција во Македонија предводена од претседателот Орце Коцевски го одржа својот прв и официјален состанок со Министерот Оливер СпасовскиСоцијалниот дијалог е како…

Македонската фаланга во Порто го расплака Роналдо…. (фото)
| |

Македонската фаланга во Порто го расплака Роналдо…. (фото)

Навивачите пристигнаа во Порто пред натпреварот Македонија-Португалија на стадионот Драгао во Порто, атмосферата е победничка, македонски песни ечат на плоштадот во Порто, една од најинтересните слики е Роналдо како плачи…..

Вторник е тежок ден за Португалија, фаворитот Македонија се убедени во ПОБЕДА прочитајте и зошто!
| |

Вторник е тежок ден за Португалија, фаворитот Македонија се убедени во ПОБЕДА прочитајте и зошто!

Македонија фаворит со Португалија, Прочитајте и зошто!

Интересна ситуација во домот на Кико во моментот кога постигна гол Трајковски за Македонија (видео)
| |

Интересна ситуација во домот на Кико во моментот кога постигна гол Трајковски за Македонија (видео)

Видеото е снимено во моментот кога постигна гол Трајковски за Македонија во домот на Кристијан Јандриоски, сите имаме некакви сеќавања од моментот, но ова е навистина интересно, емоциите не се контролираат кога се работи за Македонија….Погледнете го видеото а подолу и објавата од Кристијан…