Крани полека но сигурно го враќа сјајот! (ФОТО)
| | | |

Крани полека но сигурно го враќа сјајот! (ФОТО)

Авто-кампот “Крани“ рај за кампери со традиција повеќе од 30 години (фотогалерија). Денешниот прекрасен летен ден беше совршен да го посетиме авто-кампот “Крани“ каде ја почуствувавме целата атмосфера на туризам во камп приколки. Со својата совршена местоположба во подножјето на планината Галичица на брегот на Преспанското Езеро на надморска висина од 850 м.н.в. со право…

Малиот Кирче се изгубил во Бончејца! СПОДЕЛЕТЕ!
|

Малиот Кирче се изгубил во Бончејца! СПОДЕЛЕТЕ!

Во населбата Бончејца во Прилеп е изгубен малиот Кирче со својот тротинет. Секој што го има забележано нека ѕвони на 075794972 или во Полиција! СПОДЕЛЕТЕ!

Еден од натпреварувачите починал пред емитувањето на вечерашната емисија: Потресна сцена на почетокот на квизот „Потера“
|

Еден од натпреварувачите починал пред емитувањето на вечерашната емисија: Потресна сцена на почетокот на квизот „Потера“

Еден од натпреварувачите починал пред емитувањето на вечерашната емисија: Потресна сцена на почетокот на квизот „Потера“ Во регионот вечерва беше емитуван квизот „Потера“, но за жал имаше многу тажен почеток. Имено, пред почетокот на самиот квиз, на екранот се појави in memoriam, кој беше посветен на еден од натпреварувачите, кој почина во периодот од снимањето…

Снежна бајка на дечињата од Royal Kids House (фото)
| |

Снежна бајка на дечињата од Royal Kids House (фото)

Ројалковци покажаа се што научиле оваа година, во киното Мис Стон на Новогодишната приредба пред преполната сала, Снежната бајка изведена од малите дечиња на Royal Kids House ја воодушеви публиката. -Со гордост ви презентираме еден дел од најубавите моменти на нашиот свечен настан, Новодогишната приредба, за којa со љубов се подготвувавме со нашите вредни и…

Да исполниме една детска новогодишна желба!
|

Да исполниме една детска новогодишна желба!

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Да исполниме една детска новогодишна желба! Со срце исполнето со топлина и со особено чувство за заедничка човечка солидарност, се обраќаме до вас во овој прекрасен период на годината. Се надеваме дека ја чувствувате предновогодишната магија и радоста што ја носи овој предпразничен период. Сега, кога сите деца со нетрпение го исчекуваат…

Имплантирана тотална протеза на колено во Општа болница Прилеп
|

Имплантирана тотална протеза на колено во Општа болница Прилеп

После долг период повторно имплантирана тотална протеза на колено во Општа болница Прилеп на Одделението за ортопедија и трауматологија. Др. Кире Јоноски објави на социјалните мрежи и изрази благодарност до целиот тим вклучен во припремата и имплантирањето на протезата.

Снежно утро во Прилеп (фото)
|

Снежно утро во Прилеп (фото)

Утрово Прилеп беше обвиткан во снежна покривка која преку денот се топеше од не така силното сонце. Вистинска бела бајковита глетка, глетка како од некоја слиловница.

Голот на Барди против Англија (видео)
|

Голот на Барди против Англија (видео)

Македонија на полувреме со 1:0 води против репрезентацијата на Англија. Голот за Мкедонија го постигна Енис Барди, од белата точка во 43-та минута од натпреварот.Претходно, во шестнаесетникот на гостите имаше уште еден врз наш фудбалер, но судијата го продолжи натпреварот иако постоеја елементи за уште еден удар од белата точка за Македонија. Натпреварот е од…

iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата конзола за игри
| |

iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата конзола за игри

Во Apple се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми. Но, тие најдоа нов агол за аргументот зошто iPhone е најдобрата конзола. iPhone 15 Pro ќе работи со игри како Assassin’s Creed Mirage, римејк на Resident Evil 4 и…

Уметничко око со креативни идеи на улицата (фото)
| | |

Уметничко око со креативни идеи на улицата (фото)

Уметничкото око на Том Боб или само наречениот уличен уметник кој се труди да ги разубави улиците на Њу Јорк со тоа што старите избледени предмети ги црта со шарени бои и добиваат нова димензија. Погледнете ја галеријата на фотографии каде Том Боб ги измешал боите.