|

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА СНЕГОТ КОЈ НИ ДОАЃА

Сподели на:

Во вторник ќе настапи преодно стабилизирање, а времето ќе биде променливо облачно и студено. Под влијание на нов влажен бран во среда ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. На места, особено во западните делови, врнежите ќе бидат пообилни, соопшти УХМР.

Од четврток температурата ќе биде во пораст, но ќе има услови за магла и значителна ниска облачност по котлините. Врнежи од дожд повторно се очекуваат во сабота.

Сподели на:

Слични Објави