|

Савиќ физички го нападна Грилиш

Сподели на:

Стефан Савиќ вечерва имаше очајни последни минути од средбата, кога го грабна за коса Џек Грилиш од Манчестер Сити.

Во моментите кога мечот влегуваше во судиско надополнување, Савиќ нервозно посегна по косата на Грилиш, а откако тоа беше смирено, сето тоа се префрлило во подтрибинскиот простор на „Ванда Метрополитано“. Погледнете го видеото:

Сподели на:

Слични Објави