Сообраќајка меѓу два автобуси во населба Точила, има и повредени

Сподели на:

Утрово околу 06 часот во населба Точила на автобуската постојка пред црквата Св. Петка, два автобуси кои превезувале работници се судриле при што голем дел од патниците се здобиле со повреди, повеќето од нив се со лесни телесни повреди но има и мал дел повредени со тешки телесни повреди, повредените се згрижени во Општата болница во Прилеп. На автобусите се забележува материјална штета.

Сподели на:

Слични Објави