|

Возило експлодира пред влада

Сподели на:

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска во Скопје односно пред влада. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Пожарникарите интервенираат во гаснењето на пожарот, а полицијата го обезбедува местото.

Сподели на:

Слични Објави