|

Ериксен после оние лоши моменти на Европското на првиот меч постигна гол за Данска

Сподели на:

Кристиан Ериксен, репрезентативецот на Данска кој на Европското минатата година имаше несреќен настан на теренот, а сите следачи на фудбалот беа во неизвесност за него но сепак херојски се избори и се врати на теренот за Данска после 287 денови и на првиот меч со Холандија постигна гол. Ваков херој го чека блескава фудбалска кариера…

Погледнете го видеото од Европското

Сподели на:

Слични Објави