ФОРМУЛА 1 : Овој викенд следува големата награда на Саудиска Арабија – Џедах

Сподели на:

Сите следачи на форумула 1 бевте сведоци на минатата прва трка од сезоната каде што Леклер и Саинц од тимот на Ферари освоија 1-2 победа, беше тежок викенд за навивачите на Ред Бул, нивните два болиди поради проблем со моторите откажаа во последните круга на трката. Па така најмногу доби тимот на Мецедес, Хамилтон и Расел. Исто така минатата трка се покажаа и болидите на ХААС со Магнусен, да се надеваме и овој викенд на добра трка без разлика на победникот.

ГОЛЕМА НАГРАДА НА САУДИСКА АРАБИЈА 25-27 Март 2022:

Петок Тренинг 1 15-16ч
Петок Тренинг 2 18-19ч
Сабота Тренинг 3 15-16ч
Сабота Квалификации 18ч
НЕДЕЛА ТРКА 19ч

Бевте сведоци минатата сезона кога првпат се возеше оваа патека во Q3 на последниот летечки круг Верстапен го имаше најбрзото време на патеката но немаше среќа во последниот свиок пред стартно целната рамнина.

Сподели на:

Слични Објави