|

Фудбалската икона на Шахтјор загина во војната во Украина

Сподели на:

Володимир Роговски поранешен фудбалер на Шахтјор загина во војната во Украина на 68 годишна возраст. Володимир Роговски играше за Шахтјор од 1975 до 1982 изиграл 224 натпревари и постигнал 25 погодоци.

Сподели на:

Слични Објави