|

Голот на Барди против Англија (видео)

Сподели на:

Македонија на полувреме со 1:0 води против репрезентацијата на Англија.

Голот за Мкедонија го постигна Енис Барди, од белата точка во 43-та минута од натпреварот.Претходно, во шестнаесетникот на гостите имаше уште еден врз наш фудбалер, но судијата го продолжи натпреварот иако постоеја елементи за уште еден удар од белата точка за Македонија. Натпреварот е од последното коло во квалификациите за Европското првенство Ц-група и нема резултатско значење.

Доста прилепчани го следеа во живо натпреварот на арената во Скопје, еден од нив е и Васко Смилески кој ни го испрати видеото од голот на Барди!

Сподели на:

Слични Објави