Килијан Мбапе ќе го започне натпреварот

Сподели на:

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе беше повреден на еден од тренинзите на францускиот тим.

Во ПСЖ постоеше страв дека најдобриот стрелец ќе го пропушти реваншот во осминафиналето, но тренерот Маурусио Покетино вечерва соопшти дека Мбапе ќе го започне утрешниот натпревар.

Мбапе со остатокот од тимот од Париз допатува во Мадрид и вечерва нормално тренираше, па како што стојат работите утре ќе истрча на терен. Мбапе во првиот натпревар со својот гол во финишот обезбеди победа за ПСЖ.

Сподели на:

Слични Објави