Леклер заврши прв на Формула 1 трката во Бахреин

Сподели на:

Леклер ја заврши трката прв, односно новата сезона Ферари не ни можеше подобро да ја започни. На првата позиција заврши Леклер, на втората Карлос Саинц а на третата Луис Хамилтон кој пак беше на петтата стартна позиција. Леклер ја завши трката со 1:37:33.584 време односно 5.5 секунди побрзо од Саинц. Во продолжение погледнете го краткото видео од трката во Бахреин:

Сподели на:

Слични Објави