Меси ангажираше личен телохранител кој го следи и на теренот

Сподели на:

Напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси ангажираше личен телохранител, објави „Daily Mail“.

Според британскиот медиум, телохранителот го избрал косопственикот на клубот Дејвид Бекам. Чуварот на Аргентинецот Јасин Чуеко бил поранешниот војник на специјалните сили на американската армија и има борбено искуство во Ирак и Авганистан, знае боречки вештини и учествувал во неколку ММА борби.Забележано е дека Чуеко трча по работ на теренот за време на натпреварите за да го заштити Меси од каков било контакт со надворешни лица.

Сподели на:

Слични Објави