Милан и Ливерпул се силно заинтересирани за крилниот напаѓач на Ватфорд, Исмаила Сар

Сподели на:

„Газета дело Спорт“ пред неколку дена откри дека „росонерите“ се уште не испратиле официјална понуда, но се сериозно заинтересирани за 24-годишниот крилен фудбалер.

Натпреварите на Сар веќе подолго време ги следи и Ливерпул кој е исто така заинтересиран за играчот.

Сподели на:

Слични Објави