Пелистер го развиори Македонското знаме во Словачка

Сподели на:

Македонскиот ракометен вицепрвак Еурофарм Пелистер си ја заврши задачата и во Словачка и со убедлива победа над Татран Прешов (26-36) обезбеди ново учество на завршниот Ф4-турнир во регионалната СЕХА-лига. Екипата на Александар Јовиќ во полуфиналето ќе се сретне со подобриот од четвртфиналето меѓу Партизан и Веспрем.

Сподели на:

Слични Објави