Реал Мадрид доби нокаут од Барселона

Сподели на:

Вечерва се одигра мечот од 29то коло на Шпанската прва лига во фудбал односно Ел класико мечот меѓу Реал Мадрид кој е прв на табелата и Барселона која е трета, Кралевите се во први со 12 бодови пред Барселона.Вечерва Барселона се обиде да ја намали разликата во бодови со тоа што го декласира Реал Мадрид со 4 гола во гости. Према софаскор најлошо рангиран играч е Модрич.

Сподели на:

Слични Објави