Реал Мадрид победи со 3:1 Бензема против ПСЖ

Сподели на:

Првото полувреме помина во знакот на Килијан Мбапе, кој беше закана за Реал Мадрид. Најпрво Куртоа му одбрани два удари, а потоа постигна гол во 40-та минута за водство на ПСЖ. Еуфоријата на ПСЖ траеше до 61та минута од натпреварот кога Бензема го постигна првиот гол за Реал Мадрид. За кратко Бензема стана магионичарот на натпреварот и постигна уште два гола за тимот и со тоа го оствари конечниот резултат од 3:1. Реал Мадрид се пласира во четвртфиналето од Лигата на Шампиони.

Другиот дуел меѓу Манчестер Сити и Спортинг од Лисабон заврши 0:0 , но победата во првиот меч Манчестер Сити го однесе во четвртфиналето.

Погледнете го видеото со најинтересните моменти од натпреварот Реал Мадрид – ПСЖ

Сподели на:

Слични Објави