Суперкомпјутерот го одреди победникот на Лигата на шампиони

Сподели на:

После ждребот во Нион познати беа и двојките од четвртфиналето на Лигата на шампиони и тоа Манчестер Сити – Атлетико, Бенфика – Ливерпул, Баер Минхен – Виљареал, Челзи – Реал Мадрид.
Суперкомпјутерот направи своја пресметка, во проценти најголеми шанси за освојувања му се даваат на Манчестер Сити 28%, Ливерпул има 26%, Баерн 25%, а останатите клубови се далеку позади. На Бенфика не и се дават ниту минимални шанси додека шансите зна Атлетико и Виљареал се сведени на само 2%.

Сподели на:

Слични Објави