Свен Ботман ќе биде новото засилување на Милан, Њукасл не успеа да го договори

Сподели на:

Свен Ботман ќе биде новото засилување на Милан за сезоната 2022/23, ова денес го пренесе новинарот Скот Вилсон. Тој пренесе дека „росонерите“ му нанеле удар на Њукасл на трансфер пазарот и договориле зделка со Лил вредна 33 милиони евра плус бонуси.

Милан на Холанѓанецот ќе му понуди петгодишна соработка и плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Сподели на:

Слични Објави