Ждребката за Лига на Шампиони донесе интересни натпревари

Сподели на:

Во седиштето на УЕФА, во Нион беше одржан ждребот за четвртфиналето и полуфиналето од Лигата на шампиони.

Челзи – Реал Мадрид Манчестер Сити – Атлетико Мадрид Виљареал – Баерн Минхен Бенфика – Ливерпул

Во полуфиналето победникот од Челзи – Реал Мадрид ќе се сретне со победникот од дуелот Манчестер Сити – Атлетико Мадрид. Победникот од дуелот Виљареал – Баерн Минхен ќе игра со подобриот од Бенфика – Ливерпул.

Сподели на:

Слични Објави