Николоски: Имаме докази дека Груевски до Ахмети, Џафери и трета страна на УСБ доставил измени на КЗ, а тоа се скоро истите кои поминаа во Собрание

Николоски: Имаме докази дека Груевски до Ахмети, Џафери и трета страна на УСБ доставил измени на КЗ, а тоа се скоро истите кои поминаа во Собрание

Однесувањето на поранешни структури на ВМРО-ДПМНЕ беше многу јавно, два пати се правеше обид за вонреден конгрес во партијата, поранешниот претседател остана активен на социјалните мрежи и имаше став за многу теми, но не и за името, рече Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата 360 Степени што се емитува на јавниот сервис…

Николоски: Криминалот и корупцијата се во врвот на СДС и ДУИ, затоа и притисокот е врз Македонија

Николоски: Криминалот и корупцијата се во врвот на СДС и ДУИ, затоа и притисокот е врз Македонија

Скоро и да нема место каде граѓаните се задоволни од економската состојба, а другата работа за која граѓаните реагираат е високото и широко распространето ниво на корупција која сега оди од највисоко до најниско ниво. Практично нема човек кој рекол дека завршил работа без да познава некого или без да даде мито. Целосно се руши…

Николоски денес во прилепско

Николоски денес во прилепско

Во рамките на акцијата “Ова е Македонија за сите!,, денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е во посета на неколку населени места во прилепско односно во с.Селце, Ново Лагово, Кадино село, Алинци, Тополчани, Ерековци и Канатларци. Ова е втора посета по ред во рамките на акцијата со цел да се решаваат проблемите кои ги има…

Николоски од прилепско: Криминалот отиде до врв со СДС и ДУИ

Николоски од прилепско: Криминалот отиде до врв со СДС и ДУИ

Тим предводен од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денес е во посета на населените места Големо и Мало Коњари и Беровци во прилепскиот регион во рамки на акцијата “Ова е Македонија за сите“. Во рамки на посетата, потпретседателот Николоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ почнува голема теренска активност во која ќе бидат опфатени голем број населени места…

Николоски: Ковачевски лаже, наместо 51%, само 30 % од работниците за градба автопатите ќе се од Македонија

Николоски: Ковачевски лаже, наместо 51%, само 30 % од работниците за градба автопатите ќе се од Македонија

Во интервју за ФОКУС, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговори на прашањето: „Освен обврската за воведување 60-часовна работна недела и плаќање пенали доколку тоа не се направи, дали договорот има други спорни елементи?“-За вашиот медиум ексклузивно ќе откријам уште еден сегмент. Се работи за план 11 од договорот што се однесува за бројот на работници…

Николоски избран за известител за Босна и Херцеговина во Советот на Европа

Николоски избран за известител за Босна и Херцеговина во Советот на Европа

Во рамки на Советот на Европа има три групи на земја, едни кои се под мониторинг, други во пост мониторинг и третата група на земји е надвор од мониторинг, но и за нив повремено се пишуваат извештаи, објасни Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и од неодамна известувач за Босна и Херцеговина во Советот на Европа….

Николоски на средби во Брисел со политичари

Николоски на средби во Брисел со политичари

Александар Николоски во својство на претседател на Националниот совет за евроинтеграции во наредните два дена ќе учествува на конференција на високо ниво за европски млади лидери која се одржува од 8 до 11 март во Брисел, Белгија, во организација на тинк-тенкот „Пријателите на Европа”. Оваа конференција на високо ниво предвидува дебати за начините за поттикнување…

Николоски: Бугарија не ги почитува јазичните и културните права на Македонците

Николоски: Бугарија не ги почитува јазичните и културните права на Македонците

Бугарија не ги почитува јазичните и културните права на Македонците, мора да ги спроведе пресудите на Европскиот суд за човекови права во корист на Македонците, истакна во своето обраќање во Советот на Европа потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски.Во продолжение интегрален текст и видео од говорот на Николоски:Мислам дека ова е многу важна дебата…

Николоски: Позади нас е исклучително тешка година
|

Николоски: Позади нас е исклучително тешка година

Позади нас е исклучително тешка година. Година во која КОРУПЦИЈАТА ЦВЕТАШЕ, а ЕКОНОМИЈАТА ТОНЕШЕ, истакнува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој објави видео кое го најави со пораката:„Погледнете ги најважните моменти од мојата битка во изминатата 2022 година. Доаѓаат ПРОМЕНИТЕ, доаѓа НАДЕЖТА, доаѓа СВЕТЛИНАТА! Ви посакувам многу поубава, посреќна и повесела 2023 година“ – истакна…

Николоски: Во сабота ќе се случи најголемиот собир виден години наназад во Македонија

Николоски: Во сабота ќе се случи најголемиот собир виден години наназад во Македонија

Во сабота ќе се случи најголемиот собир виден години наназад во Македонија, има одлична атмосфера и во Скопје и низ цела држава, има силна енергија и еуфорија, насочена локацијата каде ќе биде протестот пред владата, со цел рушење на оваа влада на СДСМ и ДУИ. Очекувам преку 100.000 луѓе да дојдат на тој собир, изјави…