Инсталирани се фотоволтаици во Старскиот дом Прилеп

Инсталирани се фотоволтаици во Старскиот дом Прилеп

Успешна имплементација на уште еден енергетски ефикасен проект, кој е одговор на специфичните потреби на Општина Прилеп. Во рамките на проектот “Зајакнување на институционалните капацитети во Пелагонискиот регион за подобрување на социјалните услуги и заштита на животната средина” во Старскиот дом во Прилеп инсталирани се фотоволтаици кои овозможуваат заштеда од 30% од вкупната потрошувачка на…

Проданоски повика на масовна излезност и поддршка на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори во среда

Проданоски повика на масовна излезност и поддршка на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори во среда

Почитувани сограѓани, Во текот на предизборната кампања се обидовме да стапиме во контакт со секој човек, жител на општина Прилеп. Ги слушнавме вашите предлози, пофалби, но и вашите критики. Ви благодариме за секој збор кој ни го кажавте и ви ветуваме дека нема да го заборавиме по завршувањето на изборите. Секој ден презентиравме пред вас…

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов, да ставиме крај на лагите на СДСМ на 8 мај

Проданоски: Експресниот пат Градско-Прилеп ни од далеку не е готов, да ставиме крај на лагите на СДСМ на 8 мај

Тука сме на лице место за да ги разобличиме лагите кои што СДСМ се обидуваат да ги пласираат до јавноста. Овде во Дреновската клисура каде што сме на самиот старт на почетни градежни активности, а за кои што слушнавме дека во 90 % експресниот пат е завршен. Овие се истите лаги исто како оние на…

Проданоски упати јавна покана за митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Проданоски упати јавна покана за митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Почитувани сограѓани, На 24-ти април, преку масовна поддршка за професорката Гордана Силјановска Давкова, испративте јасна порака за тоа во која насока сакате да се движи Република Македонија. Времето на безредието и хаосот сите заедно сме решени дека завршува. Одбројуваме само уште неколку дена, кога токму вие граѓаните, конечно ќе ставите крај на владеењето на СДС и…

Проданоски: Владата на ВМРО ДПМНЕ ќе инвестира во патната инфраструктура преку градење на автопати, експресни, магистрални, регионални и локални патишта

Проданоски: Владата на ВМРО ДПМНЕ ќе инвестира во патната инфраструктура преку градење на автопати, експресни, магистрални, регионални и локални патишта

Прес-конференција на Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп и кандидат за пратеник од четвртата изборна единица, Дејан Проданоски: Почитувани сограѓани, Лошата инфраструктура е еден од големите проблеми со кој се соочуваме како држава, а особено Пелагонискиот регион во кој припаѓа нашиот град. Ја бараме вашата поддршка, но и се обврзуваме наредниот четири годишен мандат…

Проданоски: Цел на нашата економската политика е намалување на невработеноста

Проданоски: Цел на нашата економската политика е намалување на невработеноста

Почитувани сограѓани, 8 – ми мај е денот кога сите, ние, граѓаните на Р. Македонија, треба да одлучиме за нашата иднина и иднината на нашите поколенија. Ова е последната шанса да ја однесеме државата на вистинскиот пат. А тоа може да го направиме само со јасна визија, програма и проекти кои ги изработивме заедно со…

Проданоски: Овие избори народот треба да одлучи за својата иднина

Проданоски: Овие избори народот треба да одлучи за својата иднина

На денешната прес-конференција кандидатите за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ги повикаја прилепчани на масовна излезност за изборите: Почитувани прилепчани, почитувани сограѓани, Зад нас се 7 тешки години, години во кои освен хаос и безредие, национални предавства и секојдневни понижувања, масовен грабеж врз грбот на народот и целосен крах на системот, тонење на економијата, не видовме ама…

Проданоски со повик за масовно гласање за ВМРО-ДПМНЕ

Проданоски со повик за масовно гласање за ВМРО-ДПМНЕ

Денес на социјалните мрежи Дејан Проданоски актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп и кандидат за пратеник во ИЕ 4 објави видео со негово обраќање во населбата Точила каде ги повика граѓаните да излезат на гласање и масовно да ја поддржат платформата на ВМРО-ДПМНЕ и како што вели тој да ја казнат владата на СДСМ…

ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Време е за промени, време е да ја направиме Македонија повторно горда!

ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Време е за промени, време е да ја направиме Македонија повторно горда!

„На сите нас ни е доста од хаос и безредие, од распродажба на Македонија од уништување на иднината на младите. На сите нас ни е доста од секојдневни скандали и афери, од масовен грабеж врз грбот на народот, од неспособна централна власт која не направи апсолутно ништо добро за граѓаните во Македонија. На сите нас…

Министерот Тошковски во посета на Прилеп

Министерот Тошковски во посета на Прилеп

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со пратеникот Антонио Милошоски денес беа во посета на Прилеп. При посетата на Прилеп искористија и да ги посетат жителите на населбата Тризла од каде упатија и двајцата јасна порака дека Македонија сака промени!