Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите линеарно од 5.000 денари за сите пензионери во Македонија

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите линеарно од 5.000 денари за сите пензионери во Македонија

Претседателот Мицкоски во текот на своето обраќање најави дека следната влада на ВМРО-ДПМНЕ во рок од една година ќе ги зголеми линеарно пензиите од 5.000 денари за сите пензионери во Македонија. -Сакам да ги споменам пензионерите кој што ги гледаме со месеци буквално измрзнати, гладни чекорат по плоштадите и улиците барајќи правична распределба на средствата…

Мицкоски на Канал 5 вечерва од 18:30 часот

Мицкоски на Канал 5 вечерва од 18:30 часот

Врчерва во “Само интервју,, на Канал 5 телевизија кај искусниот Гоце Михајлоски ќе гостува Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, како што објави и тој следете од 18:30 часот. Ќе се дискутира за актуелните теми, изборите кои следат и идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски од Ресен: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 7,5 милиони евра за капитални инвестиции

Мицкоски од Ресен: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 7,5 милиони евра за капитални инвестиции

Имајќи предвид со каква влада се соочуваме, притисоците, одземањето ингеренции, неинвестирањето во општините каде што имаме градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ, тука згора на се имаме и блокирана општина, сепак, реализирани се голем број проекти. Добар ден од Ресен, денеска сме овде во општина Ресен како дел од теренската акција „Важно е! Од тебе зависат промените“ значајно…

Мицкоски на мини митинг во Прилеп

Денешната посета на Прилеп од страна на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Проф. Д-р Христијан Мицкоски и потпредседателот Александар Николоски беше од голема продуктивност за здравството и образованието, на двете трибини со вработени во здравството и образованието од страна на истите беа образложени доста проблеми кои се наталожиле сите овие години, но беа изнесени и доста решенија…

Мицкоски: Изборите да се спојат и да не се прави дополнителен трошок на буџетот и граѓаните

Мицкоски: Изборите да се спојат и да не се прави дополнителен трошок на буџетот и граѓаните

При денешната посета на општина Прилеп во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали постои комуникација на било кое ниво со власта и дали има напредок за датум за избори како и тоа дали е за споени претседателски и…

Мицкоски: Фрапантни нови сознанија за Онкологија и аферата „Диво месо

Мицкоски: Фрапантни нови сознанија за Онкологија и аферата „Диво месо

Во Членот 10 од Уставот на Македонија, јасно и недвосмислено стои „животот на човекот е неприкосновен“. За жал во Македонија дури и во овој момент се случува грозоморен скандал каде и денес и сега се заработува на грбот од болните од канцер. Создадено е системско диво месо на криминал и корупција која ги има зафатено…

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да се договори датум за избори во Собрание, бидејќи Ковачевски е докажан кукавица, нека именува друг кој е похрабар

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да се договори датум за избори во Собрание, бидејќи Ковачевски е докажан кукавица, нека именува друг кој е похрабар

„Ние немаме намера да влегуваме во партиска преписка со тоа дали треба лидерска средба или нема да има лидерска средба. Нема да влегуваме во менталниот склоп на фрустрирани луѓе, доколку ценат дека на тој начин ќе излеземе од потенцијалната политичка и уставна криза, нема проблем прифаќаме се и во Собрание нека биде, еве работни групи…

Мицкоски: Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ во првиот круг ќе води пред ДУИ и СДСМ со стотина илјади гласа

Мицкоски: Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ во првиот круг ќе води пред ДУИ и СДСМ со стотина илјади гласа

ВМРО ДПМНЕ влегува на овие избори како фаворит, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ во првиот круг, ќе го води кандидатот на ДУИ и на СДСМ околу стотина илјади гласа , моето анализирање на моменталната состојба вели така и нема потреба зошто ние да ги бојкотираме претседателските избори, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашањето…

Мицкоски во Прилеп им оддаде почит на хероите

Мицкоски во Прилеп им оддаде почит на хероите

По повод празникот 11ти Октомври, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Прилеп им оддаде почит на загинатите херои. Заедно со претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп Дејан Проданоски и пратеничката Ане Лашкоска положија свежо цвеќе. Исто така делегации на Општина Прилеп , Општинскиот комитет Прилеп, Советот на Општина Прилеп и здруженија на граѓани им оддадоја…

Мицкоски: Да се обединиме и да ја смениме оваа власта

Мицкоски: Да се обединиме и да ја смениме оваа власта

Јасна е победата и тука не треба да има никој дилема дека на следните парламентарни избори ВМРО-ДПМНЕ победува. На нас ни е важно да имаме акламативна поддршка од граѓаните ширум Македонија за таа победа да биде голема. И зошто е важно таа победа да биде голема? Зошто на тој начин сите реформи и сите политики…