Извлечени групите за Светското Првенство Катар 2022, погледнете ги!

Извлечени групите за Светското Првенство Катар 2022, погледнете ги!

Распоредот на натпреварите од групната фаза за Мундијалот во КАТАР 2022, извлечен денес и еве како ќе изгледа… ГРУПА А: 1. коло (21 ноември): Катар – Еквадор, Сенегал – Холандија2. коло (25 ноември): Катар – Сенегал, Холандија – Еквадор3. коло (29 ноември): Холандија – Катар, Еквадор – Сенегал ГРУПА Б: 1. коло (21 ноември): Англија – Иран, САД – Победник од УЕФА бараж2. коло…