Ќе спроведувале финансиска стабилност, а ги крадат народните пари изјави Петар Ристески

Ќе спроведувале финансиска стабилност, а ги крадат народните пари изјави Петар Ристески

Денес од собраниската говорница пратеникот Петар Ристески распали по владата: Ќе спроведувале финансиска стабилност, а ги крадат народните пари. Преку Еуростандард банка испумпаа милиони евра пари на граѓаните. Финансиска стабилност!? А, државата е со најнизок економски раст, рекордни задолжувања, најниско ниво на странски инвестиции и инфлација повеќе од 10%!Затоа избори одма!

ВМРО-ДПМНЕ денес 8 часа го блокираше собранието

ВМРО-ДПМНЕ денес 8 часа го блокираше собранието

ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжи со активната блокада во македонското собрание. Имено опозициската партија денес осум часа го блокираше донесувањето на дневниот ред, а од опозициската партија велат дека тоа е поради спречување на едноумието на власта.

По ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА најави блокада на Собранието

По ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА најави блокада на Собранието

По ВМРО-ДПМНЕ и Беса најавува блокада на македонското Собрание. И партијата предводена од Билал Касами најавува опозициска блокада на парламентот откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека преку филибастеринг и амандмани ќе ја закочат работата на Собранието за да издејствуваат предвремени парламентарни избори. Од Беса велат дека ќе се користат сите можни механизми за…