Сообраќајка во прилепско

Сообраќајка во прилепско

На ден 08.01.2024 околу 12 часот било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа на патниот правец Кривогаштани- Обршани меѓу две патнички возила од кои едното било со приколка за товар, возилото управувано од Н.Ш.(61) со малолетен патник на 10 годишна возраст и другото возило управувано од З.Л.(58) и патниците Л.Л(50) и малолетничка на 5 годишна…

Со Голф удрил жена и избегал, жената тешко повредена

Со Голф удрил жена и избегал, жената тешко повредена

Денес околу 12 часот кај црквата Св. Петка во насрлба Точила, непознато лице со возило Волксваген Голф удрил во лице пешак Н.В (83) од Прилеп, жената се здобила со тешки телесни повреди и со возило на ИМП е пренесена во Општа Болница Прилеп. МВР изврши увид на местото на настанатот и трага по возачот.

Момче пренесено во болница, со мотор излетал од патот

Момче пренесено во болница, со мотор излетал од патот

Моторцикл се излизгал и паднал на коловозот на автопатот Неготино – Велес, од СВР Велес и Итна медицинска помош Неготино. Од Здравствен дом Неготино потврдија дека нивна екипа за брза помош се упатила кон местото на сообраќајната несреќа. Портпаролот на СВР Велес, појасни дека во 17,55 часот на автопатот Неготино-Велес после мостот „Стоби“, моторцикл управуван…

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА – мајка и едно од децата загинаа

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА – мајка и едно од децата загинаа

33 годишна мајка и нејзиното малолетно дете загинаа во сообраќајна несреќа која вчера се случи на патот Крушево- Прилеп. Во автомобилот „алфа ромео“ со прилепски регистарски ознаки било цело семејство од прилепското село Канатларци, мајката, таткото и три малолетни деца. Од засега непознати причини автомобилот излетал од патот. Мајката, 33 годишна била пренесена во болницата…

Трагедија! Мајка на три деца го загуби животот во сообраќајка на патот за Крушево

Трагедија! Мајка на три деца го загуби животот во сообраќајка на патот за Крушево

На 02.08.2023 во 16.00 часот било пријавено дека на патниот правец Прилеп-Крушево близу Кривогаштани, патничко возило, управувано од С.С(35) од с. Канатларци, излетало од патот. Во несреќата го загубила животот неговата сопруга, со тешки телесни повреди се здобиле и трите деца, додека возачот се здобил со телесни повреди констатирани во Општа болница Прилеп. Извршен бил…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Прилепско

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Прилепско

На 06.07.2023 година во 18.20 часот било пријавено дека во Прилеп, на локалниот пат од с.Дупјачани кон с.Небрегово, прилепско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“, управувано од А.С.(25) од Прилеп, кое влечело патничко возило „голф“, управувано од Д.Д.(21) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки и мотоцикл „хамачи“, управуван од О.Ј.(40) од с.Дупјачани….

Автомобил излета од пат, тешко повреден сопатник

Автомобил излета од пат, тешко повреден сопатник

На 04.07.2023 во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Граничен премин Ново Село, помеѓу с.Босилово и с.Турново, патничко возило „опел мерива“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ј.Б.(21) од с.Ново Село, излетало надвор од коловозот, информира МВР.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Б.(51) од с.Ново Село, констатирани во Медицинскиот центар…

Четворица тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Четворица тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

На 22.06.2023 во 22.55 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од ул.„Петар Ацев“ и ул„Тризла“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „априлија“, управуван од П.И.(19) од Прилеп и патничко возило „мицубиши“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.С.(40) од Прилеп.-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот П.И., додека…

Собраќајка меѓу повеќе возила кај терминалот

Собраќајка меѓу повеќе возила кај терминалот

Денес околу 15 часот, сообраќајка меѓу две возила Hundai и VW Passat на ул. Трајко Николоски во близина на терминалот, во несреќата едното од возилата ги удрило и другите паркирани автомобили. МВР е на местото на настанот. За повеќе детали во следната објава.

Сообраќајка во тунел, загина 47 годишна жена

Сообраќајка во тунел, загина 47 годишна жена

Жена од Неготино починала после тешката сообраќајна несреќа која се случила утринава кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, јавуваат од МВР. Според полицијата, почината е 47-годишната Т.П.П. од Неготино, која управувала со возилото кое излетало од патот. Како што информираат од полицијата, 47-годишната жена управувала со патничко возило ,,Фолксваген”, изгубила контрола и излетала…