Ахмети е премиер?

Сподели на:

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на денешната прес конференција му дофрли, односно му кажа што да одговори на премиерот Димитар Ковачевски.

Имено, одговарајќи на новинарско прашање, говорејќи пред камерите Ахмети му дофрлува, односно му кажува што да одговори.

Во продолжение погледнете го видеото:

Сподели на:

Слични Објави