Амбасадорката Агелер со срдечни честитки до Гордана Силјановска Давкова

Сподели на:

Амбасадорката на САД, Анџела Агелер упати честитка по повод победата на Гордана Силјановска Давкова.„Mоите срдечни честитки до Гордана Силјановска Давкова за нејзиниот историски избор за прва жена претседател на Mакедонија. Честитки и за сите оние граѓани кои вчера го искористија своето избирачко право на претседателски и парламентарни избори. САД ќе продолжат да ги поддржуваат вашите цели за безбедност, просперитет и целосна евроатланска интеграција на оваа земја“, напиша Aгелер.

Сподели на:

Слични Објави