Апсења во Прилеп викендов

Сподели на:

На 17.12.2023 во 02.30 часот во близина на ноќен клуб во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Н.(25) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 16.12.2023 во 13.10 часот на ул.„11 Октомври“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Е.В.(43) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Сподели на:

Слични Објави