Автомобил удрил две тинејџерки во Точила

Сподели на:

На ден 01.12.2023 околу 20 часот на улицата “Браќа Миладиновци,, во населба Точила во близина на црквата Св. Петка, автомобил удрил во две тинејџерки М.М (14) и Е.Ј (14) кои се движеле по коловозот бидејќи како што велат очевидците на тротоарот имало премногу паркирани возила па движењето на пешаците било невозможно. Во сообраќајката двете ученички се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во Општа болница Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави