Битолчанец се бори за живот, наместо вода му дале да пие течност која му ги изгорела органите

Сподели на:

На ден 21.3.2023, околу 15:30 часот, во СВР Битола, Л. Б. од Битола пријавила дека на нејзиниот брат А. Т. (42) од Битола му се слошило откога испил кафе и вода во угостителски објект во Битола по што бил пренесен и задржан во Клиничката болница во Битола, информираат од МВР.Според пријавеното, А. Т. испил кафе и побарал пакувана вода, а кога ја испил течноста, му се слошило.За настанот е запознаен јавен обвинител, а увид извршила екипа на СВР Битола.

Сподели на:

Слични Објави