|

Дете тешко повредено, со електричен тротинет удрил во паркиран автомобил

Сподели на:

На 24.05.2022 во 14.27 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Раде Иваноски“ во Прилеп, малолетник од Прилеп, управувајќи електричен тротинет, удрил во паркирано патничко возило „ауди“.

-Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатираnи во Градска болница Прилеп, информира МВР.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави