Дете тешко повредено, со велосипед удрил во ограда

Сподели на:

На 20.07.2023 во 20.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Дебарца“ во Прилеп, малолетник од Прилеп, управувајќи велосипед, изгубил контрола и удрил во ограда.

-Во несреќата, малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп, информира МВР.Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави