Ги претепал четворица вработени во Авто сервис

Сподели на:

Според информациите од МВР маж вчера влегол во авто сервис на подрачјето на Чаир во Скопје, се однесувал агресивно и со тврди предмети ги нападнал Д.З.(41) од Скопје и вработените З.А.,РК, В.И.(42), како и ГА.(42) од Скопје, вработен како обезбедување кој вршел службени дејствија. Во координација со Јавен обвинител полициски службеници веднаш го привеле К.С. а во текот на денот со кривичната пријава ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка.

Сподели на:

Слични Објави