Го спроведиле во психијатриска болница, бил агресивен кон медицинска екипа и полицајци

Сподели на:

На 11.06.2023 во 10:30 часот на улица „Беличица“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Ф.И.(41) од Гостивар затоа што се однесувал агресивно кон медицинска екипа и полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Лицето било задржано во полициска станица и по документирање на случајот е спроведено во психијатриска болница.

Сподели на:

Слични Објави