Гром удри во зграда

Сподели на:
ФОТО: Гром удри во зграда во Велес, нема настрадани

Силно невреме денеска го зафати Велес. Гром удри во зграда во близина на основното училиште Васил Главинов, при што се запали стан на поткровјето од зградата.

Во пожарот за среќа нема настрадани. Лекарска помош им е укажана на две лица кои имале проблеми со дишењето поради вдишан чад.

Сподели на:

Слични Објави