И турските медиуми почнаа да пишуваат за Палчо, еве како го нарекоа

Сподели на:

Додека се чека да биде испорачан од Турција во Македонија, Љупчо Палевски-Палчо, се најде на насловните страници и на турските медиуми. Го нарекуваат „фашистички политичар“, убиец на дете и на постар човек.Фашистички политичар баран за убиства на две лица, меѓу кои и 14-годишно девојче, фатен во Турција.

Љупчо Палевски, лидер на екстремно десничарска партија во Северна Македонија и баран за убиства на две лица, меѓу кои и 14-годишно девојче, е приведен во градот Беликесир во Турција.По овој настан што го вознемири целиот Балкан, пишуваат турдките медиуми, полицијата во Македонија во рамки на истрагата за убиствата има четворица осомничени, меѓу кои и таткото на девојчето. Веќе се спремаат документите за екстрадиција и се очекува уште денеска Турција да го предаде убиецот на македонските власти.

Сподели на:

Слични Објави