Истрели од огнено оружје пред влезот од пазарот во Прилеп

Сподели на:

Денес 25.06.22 околу 13 часот било пукано од огнено оружје од страна на полициски службеник кој сакал да спречи трагедија, имено комунални инспектори во редовен инспекциски надзор кај градскиот пазар сакале да ги отстранат дивите тезгаџии па така еден тезгаџија после вербалната расправија со инспекторите се обидел да ги гази со своето комбе на Бугарски регистарски таблици, во моментот полициски службеник кој бил во близина испукал во гумите на комбето и успеал да го запре во намерата да ги гази инспекторите. Лицето било приведено во полициска станица Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави