Камион се запали на Плетвар, патниот правец е блокиран

Сподели на:

Попладнево околу 18 часот на патниот правец Прилеп-Градско поточно Плетвар се запалил товарен камион кој превезувал прехрамбени стоки, патниот правец е блокиран и сообраќајот се одвива отежнато. Овластени екипи работат на увид и одстранување на камионот од патниот правец.

Сподели на:

Слични Објави