Момче пренесено во болница, со мотор излетал од патот

Сподели на:

Моторцикл се излизгал и паднал на коловозот на автопатот Неготино – Велес, од СВР Велес и Итна медицинска помош Неготино.

Од Здравствен дом Неготино потврдија дека нивна екипа за брза помош се упатила кон местото на сообраќајната несреќа. Портпаролот на СВР Велес, појасни дека во 17,55 часот на автопатот Неготино-Велес после мостот „Стоби“, моторцикл управуван од Д.И. (21) се излизгал и паднал на коловозот. Д.И. е пренесен во Медицински центар.

Сподели на:

Слични Објави