Мотоциклист тешко повреден во Прилеп

Сподели на:

Во петокот на 18.08.2023 во 12 часот во МВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Дабничка“ во Прилеп, 34 годишниот Џ.Ш. од Прилеп, управувајќи мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и со мотоциклот удрил во ѕид. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Џ.Ш. , констатирани во Општа болница Прилеп. Пациентот бил во безсознание, и по кратко време бил транспортиран во ЈЗУ Клиничка болница Скопје.

Сподели на:

Слични Објави