Моторциклист загина на Плетвар

Сподели на:

Денес 20.05.2023 околу 14 часот на патниот правец Прилеп – Росоман на Плетвар, мотоциклистот Д.Н од Прилеп управувајќи мотор се удриле со комбе кое се движело по патниот правец.

Во несреќата мотоциклистот им подлегнал на повредите и починал, извршен бил и увид од увидна екипа од СВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави