На Косово тензично, има и ранети

Сподели на:

Двајца Срби се ранети од огнено оружје за време на конфликтот во Звечан, од кои едниот е во многу тешка состојба. Конвои на српската армија се упатија кон границата со Косово, а на социјалните мрежи се објавени и видеа од армиските возила.

Local Kosovo Serb
Сподели на:

Слични Објави