“Назад ни е зимата” Температури и до -12 степени во Македонија

Сподели на:

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.Најстудено ќе биде во петок и во сабота кога температурите ќе се спуштат и до -12 степени.Како што најавуваат од УХМР, зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег ќе има во недела.

Сподели на:

Слични Објави