Нов случај на опожарено возило во Прилеп

Сподели на:

Денес 27.12.23 во раните утрински часови (03:14 часот) лицето А.Д(56) од Прилеп пријавил во полициска станица дека неговото возило “ауди,, со прилепски регистарски ознаки паркирано на Ул. Битолска во Прилеп било опожарено. ТППЕ од Прилеп го изгаснале пожарот, а увид извршиле увидната екипа од ОВР Прилеп. Овој случај на опожарено возило е уште еден во низата кои беа изминатиов период.

Сподели на:

Слични Објави