Почина кралот на ромската музика, Ферус Мустафов

Сподели на:

Музичарот Ферус Мустафов, кој беше познат како кралот на ромската музика, синоќа почина по кусо боледување.

Починал минатата ноќ, а лошите вести ни ги кажаа утрово. Скршени сме од болка, сите се надевавме дека ќе оздрави. Пред некој ден ни кажаа дека е подобар и затоа се надевавме дека ќе биде сè во ред, откри неговата сопруга.

Сподели на:

Слични Објави