Почина Тина Тарнер, една од најголемите музички имина на светската музичка сцена

Сподели на:

Одекна вестта дека Тина Тарнер почина на 83 годишна возраст по долга борба со ракот од 2017та година. Тина Тарнер ја достигна својата врвна кариера во осумдесетите со еден од најголемите хитови Eye of the tiger.

Сподели на:

Слични Објави