Полицијата фати корисници на дрога, тие го открија дилерот

Сподели на:

СВР Битола поднесе кривична пријава против Ф.В.(29) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 17.08.2022 во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед на две лица и пронашле марихуана која ја купиле од Ф.В..

Сподели на:

Слични Објави