Премногу полиција во Скопје, се очекува стотици илјади пред влада

Сподели на:

Како што беше најавено за денес во 19 часот ќе се одржи протест против францускиот предлог за договор со Бугарија, на социјалните мрежи веќе се постираат слики како граѓаните од цела Македонија се упатуваат во Скопје, па со таа цел МВР ангажирала полиција од сите градови да биде присутна за време на протестот, дали се очекуваат и немири, демонстрации ?

Сподели на:

Слични Објави